Souborové akce

JARNÍ MUZICÍROVÁNÍ

černá kytka

Na přelomu měsíce dubna a května zve soubor Kvítek všechny své příznivce do Jiráskových sadů nedaleko soutoku Labe a Orlice, kde od 15 hodin probíhá příjemné posezení s lidovou písničkou a tancem.

Ve společném programu s Hradeckou cimbálovou muzikou uslyšíte lidové písničky z Čech, Moravy i Slovenska. 

Akce je každoročně podporována Statutárním městem Hradec Králové.

SETKÁNÍ S FOLKLÓREM

housle

Mezinárodní folklórní festival Setkání s folklórem konaný zpravidla třetí srpnový víkend ve spolupráci s Hradeckou kulturní a vzdělávací společností je již každoroční letní akcí pořádanou královéhradeckým souborem Kvítek.

I přes to, že se jedná o festival komornějšího rázu, členové souboru zvou v první festivalový den své příznivce do krásného prostředí Jiráskových sadů. Druhý festivalový den se přemístí na nádvoří zámku Hrádek u Nechanic. Festival zakončí folklorní večer, neformální zábava účinkujících souborů.

Za řadu let, co Kvítek tento festival pořádá, mohli diváci vidět nejen soubory domácí, tedy Kvítek, Červánek a Dupák, ale i soubory z různých koutů České republiky, stejně pak i z blízkého či vzdálenějšího zahraničí.

KVÍTEK VÁNOČNÍ

anděl

Koncert vánočních písní a lidových koled KVÍTEK VÁNOČNÍ se tradičně koná v podvečer 3. adventní neděle.

Návštěvníci tak mohou přijít nasát vánoční atmosféru a zaposlouchat se do nejrůznějších českých a moravských koled, rozverných koled z Podkrkonoší či vánočních písní Jana Jakuba Ryby a Adama Michny z Otradovic.